Starostlivosť a odporúčania k predĺženým vlasom

 

V prvom rade si musíte uvedomiť aké vlasy máte, či máte vlasy v prírodnej farbe nefarbené, alebo vlasy odfarbované a farbené v tmavej farbe alebo vlasy odfarbovane vo svetlých blond odtieňoch. Najväčšie nároky na starostlivosť majú odfarbené vlasy v blond odtieňoch

Vlasy v tmavých farbách ako aj vlasy nefarbené sú menej náročné na starostlivosť. Musíte počítať so zvýšenou záťažou na vlastné vlasy. Spoje samé o sebe majú veľmi malú váhu, ale k váhe spojov musíte pripočítať aj váhu samotných prameňov prídavných vlasov, ktoré vytvoria požadovaný efekt.

 

Na predlžené vlasy používajte profi prípravky (šampóny, balzamy, olejčeky a zábaly) zakúpené priamo vo vašom salóne. Pozor prípravky by mali byť bez kondicionérov. Samozrejme pred začatím ich používania otestujte si ich na menšej časti vlasov, rôzne prípravky môžu reagovať rôzne.

Najčastejšie príčiny prečo Vám zo spojov prameňov plzne (vypadáva) viac vlasov – je veľmi krátky zlepený spoj na konci vlasov (vlasy v prameni musia byt zlepene na dostatočne dlhej ploche súvisle, aby pevnosť spoja bola dostatočná, neskracujte dĺžku zlepených spojov).

Na zlepený spoj na koncoch prameňov vlasov pôsobia – narušujú a oslabujú ho vonkajšie látky, ktoré okrem iného sú obsiahnuté v kozmetických prípravkoch. Umývanie: § Pred umytím vlasy po celej dĺžke pozorne rozčešte kefou na predlžené vlasy, ktorá ma štetiny bez guličiek na konci.

 

Vlasy sa prečesávajú pomaly od končekov vlasov, pričom si ich voľnou rukou pridržujete v oblasti spojov, aby ste spoje veľmi nezaťažovali.Pri rozčesávaní vlasov dávajte pozor, aby sa miesta, kde boli pramene nadpájané nepouzlili.

Neumývajte vlasy v predklone. Vlasy umývajte zásadne vždy v záklone, šetrným spôsobom, čím sa vyhnete možným problémom a zauzleniu. Šampón nanášajte jemne do vlasov po celej ich dĺžke a to postupne jedným smerom od korienkov vlasov ku končekom vlasov. Šampón nechajte chvíľu pôsobiť a vlasy opláchnite vlažnou vodou.

Na umývanie vlasov odporúčame používať prípravky s neutrálnym PH, bez rôznych prísad a doplnkov ako je napríklad šampón s obsahom kondicionéra. Na naše vlasy neodporúčame používať šampóny a balzamy, ktoré sú špeciálne určené pre predlžené vlasy, radšej voľte bežne dostupný neutrálny šampón a balzam.

Vlasy sa neumývajú ako „keď sa perie špinavé prádlo“ – silným a energickým trením, ale jemnými pohybmi po celej dĺžke vlasov po menších častiach.

Po umytí vlasy vždy ošetrite balzamom, prípadne vlasovou kúrou, nikdy však nepoužívajte silné a agresívne prípravky.Pri nanášaní balzamu na vlasy dbajte na to, aby sa Vám balzam nedostal do spojov nadpajaných prameňov.

 

Predlžené vlasy umývajte 2 x do týždňa – predĺžite tým životnosť spojov a nadpojených vlasov. Nechoďte spať s mokrou hlavou.

Pozor na zlepené zakončenia prameňov vlasov na ktoré má negatívny vplyv obsah alkoholu resp. acetónu alebo ovocnej zložky v použitých jednotlivých kozmetických prípravkov (šampón, balzam, …)

Nikdy nerozčesávajte vlasy mokré (priebežne ich presušte vlažným fénom), najideálnejšie je nechať ich voľne preschnúť na vzduchu. Sušenie nadpojených vlasov fénom s horúcim vzduchom nedoporučujeme – extrémne presušuje nadpojené vlasy. Pozor na silnú intenzitu fúkania fénu, vlasy sa môžu zamotať.

Rozčesávanie mokrých vlasov by mohlo spôsobiť ich poškodenie. Nadpájané vlasy schnú dlhšie než tie prirodzené, ktoré máte.

 

Sušenie:

 

Vlasy po umytí nikdy nesušte agresívnym trením, ale len jemne vytlačte z nich vodu uterákom. Najideálnejšie je nechať vlasy prirodzene vyschnúť. V prípade nutnosti (čo nie je najideálnejšie) použiť sušič na vlasy (fén) ale len s najchladnejším prúdom vzduchu, nikdy nepoužívajte silne horúci prúd vzduchu.

Pri vytváraní účesu z vlasov nefarbených – Spracované ľudské vlasy EURO, môžete použiť fén, kulmu, žehličku a natáčky, avšak pri týchto tepelných úpravách majte na pamäti, že je potrebné vyhnúť sa línii spojenia a tepelné úpravy používajte len na vhodný typ vlasov.

Pred tepelnou úpravou nezabudnite použiť vhodné pomocné ochranné prípravky. Na Spracované ľudské vlasy farbené ázijské použitie kulmy a žehličky nedoporučujeme.

 

Česanie:

 

Vlasy sa musia pravidelne prečesávať, minimálne 2-krát do dňa, odporúčame ráno aj večer pred spaním.

Vlasy najprv jemne prečešte rukou a následne po celej dĺžke pozorne rozčešte kefou na predlžené vlasy, ktorá ma štetiny bez guličiek na konci.

Vlasy sa prečesávajú pomaly od končekov vlasov, pričom si ich voľnou rukou pridržujete v oblasti spojov, aby ste spoje veľmi nezaťažovali.

Pri rozčesávaní vlasov pozorne prečesávajte aj spoje vlasov, ale dávajte pozor, aby sa miesta, kde boli pramene nadpájané nepouzlili.

 

Iné poznatky a riziká:

 

Na noc sa odporúča vlasy poriadne rozčesať a nasledovne je vhodné ich zapliesť do vrkoča, tým sa vyhnete možnému pouzleniu vlasov v spánku.

Kúpanie v mori, v termálnych kúpaliskách a bazénoch je extrémna záťaž na nadpojené vlasy, preto si vlasy vždy pred kúpaním dajte do vrkoča a po kúpaní ich opláchnite sladkou vodou. Nadpojené vlasy a zvlášť najsvetlejšie blond farby môžu zareagovať na látky obsiahnuté v morskej alebo termálnej vode alebo bazénoch a značne stratiť na kvalite a samozrejme zamotať sa.

Neodporúčame odfarbované predlžené vlasy a obzvlášť v blond farbách vystavovať pobytu a pôsobeniu mora, termálnych kúpalísk, bazénov ako aj nadmernému slnečnému žiareniu.

Návšteva sauny je tiež veľká záťaž pre nadpojené vlasy, preto odporúčame vlasy pred návštevou sauny namočiť do vody a použiť olejček. Vlasy si tiež zabaľte do uteráka. Neodporúčame odfarbované predlžené vlasy a obzvlášť v blond farbách vystavovať pobytu v saune.

Majte na pamäti, že vyčesávanie vlasov z prameňov vlasov je prirodzenou súčasťou. Neodporúčame predlžovať vlasy o viac ako jednu štvrtinu pôvodnej dĺžky vlasov.

 

Presahujúce pridané nové vlasy majú malú oporu vo Vašich vlastných vlasoch, pričom predlžené konce vlasov sú extrémne namáhane, čím pri dlhších vlasoch môže dochádzať k zvýšenému zapletaniu a elektrizovaniu vlasov, obzvlášť to môže byť pri odfarbovaných blond vlasoch a dĺžkach predlžených vlasov nad 30 cm..

Pozor pri aplikácií viac ako 30 gramov vlasov na jednu hlavu sa zvyšuje riziko ťažšieho rozčesávania vlasov a ich motania, obzvlášť je tato skutočnosť badateľná u dlhších vlasoch ako 30 cm a samozrejme u najcitlivejších odfarbovaných blond vlasoch.

Nikdy predĺžené vlasy neodfarbujte. Aj keď sú vlasy ľudské, chemické úpravy (farbenie, tónovanie, melírovanie, chemické ondulácie, atď.) na už odfarbovaných a farbených vlasoch nedoporučujeme. Všetky úkony na vlasoch zverte do rúk odborníkov – kaderníkov. Vyhýbajte sa agresívnym farbám, radšej použite tonovací šampón.

Pred každým použitím agresívnych kozmetických prípravkov (farby, odfarbovače, peroxidy, …) najprv si vyskúšajte reakciu uvedeného prostriedku na malej časti pramienkov vlasov, aby ste sa oboznámili s výslednou reakciou a až po prevedení testu reakcie a spokojnosťou s výsledkom preveďte zamýšľaný úkon na celom množstve vlasov. Pri farbení nikdy nedávajte farbu až na spoje.

Spracované ľudské vlasy farbené a odfarbované nikdy chemicky netrvaľte.

Do spojov vlasov nikdy nijak nezasahujte – neodlupujte ich a neťahajte ich extrémne.

  

Nadpájané vlasy nemajú možnosť prirodzene sa premasťovať, preto im túto funkciu musíte nahradiť rôznymi kvalitnými prípravkami, čím im dodáte vlhkosť a lesk.

Pred prvým použitím – nadpojením nové zakúpené vlasy resp. ich časť umyte kozmetickými prípravkami, ktoré mienite používať a tak si overte účinok kozmetických prípravkov na vlasy. Týmto spôsobom sa tiež presvedčíte, ako budú vlasy vyzerať po umytí.

Na predlžené vlasy neodporúčame časté žehlenie a vôbec nie žehlenie pri vysokej teplote. Žehlenie môže mať devastačné účinky na akékoľvek vlasy a extrémne na odfarbované blond vlasy.

Predlžené vlasy odporúčame posúvať späť ku korienkom v rozmedzi 2–3 mesiacoch od aplikácie v závislosti od rýchlosti rastu vlastných vlasov. Pri zanedbaní doby posunutia sa Vám vlasy môžu extrémne dredovať a zapletať. 

 

Nikdy neťahajte a neškubte extrémne za predlžené vlasy, môžete si vytrhnúť predlžený prameň vlasov aj s Vašimi vlastnými vlasmi.

Po aplikácii je bežné, že sa Vám môžu uvoľniť niektoré pramene predlžených vlasov v závislosti od použitej techniky nadpojenia prameňov.

Šampóny, balzamy, atď. nikdy nenanášajte do vlasov krúživými pohybmi (mohli by ste vlasy zamotať), ale len jemným pozdĺžnym spôsobom od korienkov vlasov ku končekom vlasov.

Veľmi zaujímavým faktom je že nové predlžené vlasy Vám telo nemusí prijať! Môže ich nadmerne elektrizovať, odpudzovať.

 

Kedy sa neodporúča predlžovať si vlasy:

Predlžovanie vlasov sa neodporúča osobám mladším ako 16 rokov. Vlasy sú ešte pomerne slabé a vo vývoji.

 

Vlasy sa neodporúča predlžovať v období užívania silných antibiotík, hormonálnych preparátov (vrátane antikoncepcie), pričom v tomto období sú Vaše vlasy oveľa viacej zaťažené, ale tiež, ak ste chorá, máte veľmi citlivú pokožku na hlave, lupienku, neurodermitídu alebo kruhové vypadávanie vlasov, atď.